Kolejki Tomek
i przyjaciele

Hiro

Hiro jest czarnym, starym, japońskim parowozem z tendrem. Był on podobno pierwszą lokomotywą parową na wyspie Sodor i miał pseudonim Mistrz Torów. Po wielu latach pracy, gdy zyskał już wspaniałą reputację zarówno w Sodorze, jak i Japonii, niestety zaczął się psuć. Mechanik nie miał części zamiennych, które miały przybyć z Japonii. Ponieważ jednak dostawa się wciąż opóźniała, a na wyspę przybyło mnóstwo innych lokomotyw, Hiro został więc nienaprawiony i zapomniany. Dopiero Tomek odkrył go przypadkiem, gdy okazało się, że zepsuły mu się hamulce. Następnie z obawy przed możliwością zezłomowania w tajemnicy przez Grubym Zawiadowcą zaczął naprawiać Hiro, w czym pomogły mu inne lokomotywy. Jednak dopiero wizyta w hucie przywróciła Czernemu parowozowi dawny wygląd. Postać Hiro wzorowana była na modelu JNR D51 2-8-2 Mikado, który był produkowany od lat 30. do lat 50. XX wieku w Japonii.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet