Kolejki Tomek
i przyjaciele

Staszek (Stanley)

Staszek to silna lokomotywa z białym płaszczem, srebrną dymnicą oraz czerwonymi kołami. Został zakupiony na linię Grubego Zawiadowcy w związku z przygotowaniami na doroczne obchody święta Dnia Sodoru. Inne lokomotywy wskazały Staszka ze względu na jego gotowość niesienia pomocy. Tomek był zazdrosny o popularność Staszka i zamierzał go ośmieszyć przed innymi. Gdy Staszek faktycznie nie potrafił pociągnąć pod górę wielkiego wagonu i wagon się zepsuł i stoczył, inne wagony miały o to pretensje do Tomka. Staszek jednak wcale się na Tomka nie obraził i to on uratował go, gdy Tomek zaginął. Parowóz Staszka zbudowany jest na wzór lokomotywy typu 0-6-0T, jednak nie można wskazać konkretnego modelu, gdyż posiada cechy charakterystyczne kilku wytwórni.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet