Kolejki Tomek
i przyjaciele

Marta (Mavis)

Marta jest lokomotywą spalinową pomalowaną na czarno w żółte pasy ostrzegawcze. Podobnie jak u Tobika jej sześć kół zostało ukryte przez boczne płyty, a po obu stronach ma napisane swoje imię o nazwę "Ffarquhar Qarry Co. Ltd.". Marta pracuje w kamieniołomie przy linii Tobika. Zawsze denerwuje go ustawiając wagony po swojemu, czyli niezgodnie z instrukcjami Tobika. Ponieważ chciałby opuścić kiedyś kamieniołom, planuje więc z wagonami, że te popchną ją w dół linii Tobika. Niestety popychają zamiast niej samego Tobika, co pakuje go w niebezpieczeństwo. Na szczęście wszystko dobrze się kończy i finalnie Gruby Zawiadowca pozwala Marcie na wizytę na jego liniach, gdy tylko będzie chciała i nie będzie miała ważnej pracy. Postać Marty wzorowana jest na spalinowozie British Rail Class 04 z połowy XX wieku.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet