Kolejki Tomek
i przyjaciele

Pan Handel (Sir Handel)

Pan Handel na co dzień pracuje na Linii Sławka, gdyż jest lokomotywą wąskotorową. Swoje imię zawdzięcza właścicielowi linii Sławka, panu Handelowi Brownowi. Pan Handel jest podatny na napady złego humoru, zdarzało mu się też czasem symulować chorobę by uniknąć pracy, co się jednak na nim mściło. Nie przepadają za nim wagony i chętnie robią mu psikusy. Zanim przeniósł się na Linię Sławka, nazywany był Jastrzębiem. Potem, gdy zamknięto jego poprzednią linię kolejową został najpierw sprzedany do fabryki aluminium, a następnie na Linię Sławka, gdzie po jakimś czasie przemalowano go na czerwono (dotychczas był niebieski). Na Linii Sławka otrzymał również numer 3. Postać Pana Handel wzorowana była na lokomotywie Sir Haydn, która jeździła po walijskich torach na trasie Talyllyn.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet