Kolejki Tomek
i przyjaciele

Piotruś Sam (Peter Sam)

Piotruś Sam to zielona lokomotywa wąskotorowa z numerem 4, wymyślona na podstawie lokomotywy Edward Thomas jeżdżącej po linii Talyllyn w Walii (zmodyfikowana lokomotywa klasy Tattoo). Piotruś Sam pomalowany jest na zielono i na wyspie Sodor jeździ po Linii Sławka. Piotruś Sam został zakupiony razem z Panem Handel przez Chudego Zawiadowcę. Przed zmianą miejsca pracy Piotruś Sam nazywany był mianem Stuart. Piotruś Sam jest bardzo przyjacielską lokomotywą i zarazem bardzo lubianą przez wagony. Ma dużo szacunku dla Sławka i stara się nie dopuścić by Pan Handel popadł w kłopoty. W jednym z odcinków miał poważny wypadek, gdy zjeżdżał z góry i jego komin został zatkany w tunelu przez sopel lodu. Otrzymał potem nowy, eksperymentalny komin.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet