Kolejki Tomek
i przyjaciele

Edek (Edward)

Edek jest niebieską lokomotywą parową z numerem 2 i podobnie jak Tomek należy do Drużyny Parowej. Jest lokomotywą wielozadaniową i może ciągnąć zarówno wagony pasażerskie, jak i towarowe (choć woli wagony z towarem). Edek z natury jest bardzo miły i chętnie pomaga swoim przyjaciołom w potrzebie. Młodsze lokomotywy zawsze mogą na nim polegać - cierpliwie wysłucha problem każdego i udzieli najlepszej rady. Edek zawsze ciężko pracuje i dokłada wszelkich starań, by wykonać powierzoną mu pracę. Duże lokomotywy uważają, że jest przestarzały i zbyt powolny. Wynika to z faktu, że Edek jest najstarszą lokomotywą na Linii Grubego Zawiadowcy i nawet pomagał ją budować. Jednak nikt nie może powiedzieć, że nie jest użyteczny, ponieważ wielokrotnie swą ciężką pracą udowadniał, że potrafi lepiej się zaangażować od większych lokomotyw. Na swojej bocznej linii kolejowej najczęściej pracuje razem z BoCo, lokomotywą spalinową. Postać Edka została stworzona na podstawie lokomotywy tendrowej typu 4-4-0 imieniem "Larger Seagull" wyprodukowanej w 1896 roku przez firmę Sharp, Stewart & Co.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet