Kolejki Tomek
i przyjaciele

Emilka (Emily)

Emilka to ciemnozielona lokomotywa parowa z tendrem i namalowanym numerem 8. Jest to pierwsza kobieca postać wśród lokomotyw i zarazem jedyna wśród Parowej Drużyny. Gdy tylko przybyła na wyspę Sodor, przez przypadek zabrała wagony Tomka, czym wzbudziła jego niechęć. Dopiero gdy uratowała Tomka i Olka przed wypadkiem, Tomek wybaczył jej nieporozumienie. Gruby Zawiadowca przydzielił Emilce jej własne dwa wagony pasażerskie (bardzo podobne do wagonów Tomka - Ani i Klary). Emilka zaraz po swoim przybyciu była bardzo miło usposobiona do wszystkich, jednak wkrótce okazała się być postacią dość władczą. Przeszkadza to jej w kooperacji z innymi lokomotywami, stara się być starszą siostrą dla mniejszych lokomotyw (Tomek czy Piotrek), co powoduje ich niechęć do wspólnych przedsięwzięć. Parowóz Emilki został zaprojektowany na postawie lokomotywy Stirling 4-2-2, produkowanej w Anglii pod koniec XIX wieku.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet