Kolejki Tomek
i przyjaciele

Gabryś (Gordon)

Gabryś jest niebieską lokomotywą z oddzielnym tendrem. Jest zdecydowanie największy z całej Parowej Drużyny i ma namalowany numer 4. Z powodu swoich rozmiarów (jest niemalże największy w całym Sodorze) uważa się za najważniejszą lokomotywę. Pomimo swej zarozumiałości, zawsze ciężko pracuje i bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki związane z ciągnięciem Expressu. Zadanie to powierzono mu z racji tego, że jest niemalże najszybszą lokomotywą, a przewyższa go prędkością tylko należący do prywatnych właścicieli Szymek. To właśnie Gabryś jest wybierany, gdy trzeba pociągnąć specjalny skład wagonów, jak na przykład pociąg królewski z królową Elizabeth II. Niekiedy drażnią go inne lokomotywy, szczególnie te mniejsze. Lubi rywalizację z innymi dużymi lokomotywami takimi jak Henio czy Kuba. Jest bardzo mądry i w trochę protekcjonalny sposób lubi udzielać innym rady. Gabryś wzorowany jest na lokomotywie LNER Class A3 4472 Flying Scotsman typu 4-6-2.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet