Kolejki Tomek
i przyjaciele

Henio (Henry)

Henio to zielona lokomotywa parowa z numerem 3 wzorowana na parowozie typu 4-6-0 z tendrem (pierwszy wagonik na węgiel) i jest podobny do rzeczywistej lokomotywy LNER Class A1/A3. Henio nie jest tak duży jak na przykład Gabryś, ale nie jest też małą lokomotywą (jak Piotrek czy Tomek). Zwykle ciężko pracuje, choć zdarzają mu się przestoje spowodowane podatnością na awarie. Poza tym ciężko go precyzyjnie scharakteryzować, ponieważ w różnych seriach Henio okazywał różne cechy charakteru: czasami jest pompatyczny jak Gabryś, innym razem wrażliwy, jeszcze kiedy indziej trochę przygnębiony, jednak zawsze bardzo inteligentny. Henio pracuje na Linii Głównej, potrafi ciągnąć wagony osobowe i towarowe, niekiedy zastępuje Gabrysia przy ciągnięciu Expressu i to on najczęściej dostarcza pocztę.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet