Kolejki Tomek
i przyjaciele

Kuba (James)

Kuba jest czerwoną lokomotywą z oddzielnym tendrem, na którym ma namalowany numer 5. Jest lokomotywą wielozadaniową, może ciągnąć zarówno wagony osobowe, jak i pasażerskie. Postać Kuby wzorowana była na parowozie Ivatt Mogul typu 2-6-0 firmy LMS. Kuba z natury jest raczej nieposłuszny. Zdarzają mu się przez to różne mniej lub bardziej niebezpieczne wypadki. Kuba jest bardzo dumny ze swojego koloru (lubi zawsze być czysty) i mimo swego nieposłuszeństwa zawsze stara się być użyteczną lokomotywą (choć nie zawsze w sposób, ja by sobie tego życzył zawiadowca). Kuba jest bardzo silny i dość szybki - tylko on i Henio potrafią zastąpić Gabrysia przy ciągnięciu Expressu. Podobnie jak Edek jest wielozadaniowy - może ciągnąć zarówno wagony towarowe, jak i pasażerskie. Kuba uważa siebie za szefa innych, mniejszych lokomotyw, potrafi być płytki, arogancki i zarozumiały. Źle traktuje lokomotywy bardziej staroświecki, wolniejsze, słabsze i brudne. Najdłużej ze wszystkich parowozów utrzymywał uprzedzenie do lokomotyw spalinowych.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet