Kolejki Tomek
i przyjaciele

Piotrek (Percy)

Piotrek jest małą, zieloną lokomotywą z numerem 6. Z Parowej Drużyny jest zdecydowanie najmniejszy, najmłodszy i najbardziej wesoły. Gruby Zawiadowca kupił go, gdy potrzebował lokomotywy do zadań manewrowych oraz na krótkie dystanse. Jak tylko przybył, większe lokomotywy znęcały się nad nią i drwiły z niego, ale Piotrek szybko pokazał, że jest odporny na różne docinki. Po kilku latach dobrej służby Gruby Zawiadowca przesunął go w ramach awansu na Linię Tomka. Gdy nie musi ciągnąć wagonów towarowych, niekiedy można go zobaczyć rozwożącego pocztę lub ciągnącego wagony Tomka - Anię i Klarę. Najlepszymi przyjaciółmi Piotrka są Tomek i Tobik. Pomimo tego, że jest już dosyć doświadczoną lokomotywą, potrafi zachowywać się troszkę naiwnie i być zadufany. W tym kontekście jest przeciwieństwem Tomka, który jest bardzo uparty. Pierwowzorem postaci Piotrka jest lokomotywa GWR No. 1340 Trojan (typu 0-4-0) zbudowana przez Avonside Engine Company.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet