Kolejki Tomek
i przyjaciele

Tobik (Toby)

Tobik to tramwaj parowy z specyficznym zderzakiem o płytami zakrywającymi koła. Tobik należy do Północo-Zachodniej Kolei i pracuje na tej samej linii co Tomek (Ffarquhar). Tobik jest brązowy, ma numer 7 i wzorowany był na lokomotywie J70 należącej do kompanii Great Eastern Railway. Tobik początkowo pracował na własnej linii, ale z powodu braku pasażerów została ona zamknięta, Tobik został więc przeniesiony na linię Tomka. Tobik cierpi z powodu małego zbiornika na wodę, co uniemożliwia mu podróże na długich dystansach. Tobik jest już bardzo stary i bardzo mądry. Bardzo lubi dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest ostrożny we wszystkim co robi, dlatego rzadko przydarzają mu się wypadki.

Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego Thomas&Friends (Tomek i Przyjaciele) jest Gullane (Thomas) Limited. Właścicielem nazwy oraz znaku graficznego
Take-n-Play, nazwy Mattel oraz nazwy Fisher-Price jest Mattel, Inc. Powyższe nazwy i znaki graficzne zostały użyte na tej stronie wyłącznie dla celów informacyjnych.

Zapraszamy do sklepu z zabawkami Maskotkowo.pl. Znajdziecie tam kolejki z serii Tomek i Przyjaciele.
Astinet